Назад
День пам’яті жерт голодоморів
Не страшно, якщо не знайдеться свічки, чи можливості її запалити о 16:00.
Страшно, коли не стане пам’яті про тих, кого заморили голодом.
Пам’ятай...
16 причин запалити свічку:
-
Згадати мільйони українців, яких заморили голодом.
-
Пам’ятати, що це зробили навмисно.
-
Віддати шану тим, хто до останнього боровся за життя своє і близьких.
-
Сказати «Я знаю, як було насправді».
-
Пам’ятати, хто і як забирав зерно і життя.
-
Не стерти з пам’яті цілі села, які зникли з карти.
-
Розповісти дітям, що таке геноцид.
-
Згадати всіх загиблих пра-, пра-, навіть якщо вже немає документів чи фото.
-
Нагадати собі, як дорого коштує свобода і хліб.
-
Ніхто більше не зміг знищити нас голодом чи страхом.
-
Навчити дітей та онуків шанувати їжу.
-
Подякувати тим, хто зберіг українське слово, коли за це вбивали голодом.
-
Весь світ знав — це не «поганий врожай», а жорстокий злочин.
-
Бути свідком, а не байдужим спостерігачем історії.
-
Вшанувати тих, хто просто хотів жити.
-
Пам’ять перетворювати в силу для боротьби.
За матеріалами Всеукраїнської програми
ментального здоров’я «Ти як?»

Назад |