Анонси
 
 
 

 

Назад

Про підсумки реалізації навчальної програми на Чернігівщині

Підсумки реалізації в Чернігівській області навчальної програми «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» у 2024 році обговорили заступник директора Департаменту сім’ї молоді та спорту облдержадміністрації В’ячеслав Голуб із Заступником Голови Офісу Ради Європи в Україні Ерлендом Фалком та фахівчинею Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» Людмилою Кіндрат.

В’ячеслав Голуб поділився думками стосовно важливості та актуальності питань підвищення кваліфікації посадових осіб, задіяних у процесі реалізації молодіжної політики на місцевому рівні. Разом з тим посадовець повідомив про здобутий упродовж минулого року на Чернігівщині досвід імплементації програми «Молодіжна політика, заснована на підходах участі». Серед основних показників цього він, зокрема,  зазначив про те, що:

  • проведено чотири тренінги в очному форматі;
  • навчальним заходами охоплено близько 100 посадових осіб та інших працівників;
  • у тренінгах програми взяли участь представники усіх п’яти районів області;
  • залучено до реалізації програми три місцеві провайдери (суб’єкти надання освітніх послуг професійного навчання для державних службовців і службовиць і посадових осіб місцевого самоврядування) різних форм власності;
  • серед цільової аудиторії – керівний склад та профільні службовці органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, а також працівники дотичних до питань молодіжної політики сфер;
  • збільшено тренерську команду програми за рахунок залучення сертифікованих викладачів та викладачок з інших регіонів України.

Успіх цієї роботи, на думку В’ячеслава Голуба, ґрунтується на започаткованій плідній та взаємовигідній співпраці Департаменту з навчальними закладами – провайдерами, керівником яких є Тетяна Шестаковська, радниця голови обласної державної адміністрації з гендерних питань.

Представники Ради Європи відзначили високий організаційний, методологічний, матеріально-технічний та емоційний рівні підготовки й проведення заходів у рамках програми на Чернігівщині. Особливо вони звернули увагу на те, що наш регіон першим розпочав її втілення, а також є єдиною областю України, де всі заходи програми відбуваються в очному форматі, що, без сумніву, забезпечує більш вагомий ефект від їх проведення.

У ході обговорення висловлювалися думки та наміри щодо подальшої співпраці та розвитку взаємодії в напрямі реалізації молодіжної політики в регіоні.

Довідково: Навчально-практична програма «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» базується на розробленій і затвердженій Національним агентством України з питань державної служби Типовій загальній короткостроковій програмі підвищення кваліфікації «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» як результат співпраці Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» з Міністерством молоді та спорту України та Українською асоціацією молодіжних рад.  Її метою є підвищення рівня професійних компетентностей державних службовців і службовиць і посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення участі молоді у формуванні й реалізації молодіжної політики з урахуванням стандартів і підходів Ради Європи.

 

 

 

 

 

Назад