Анонси
 
 
 

 

Назад

Про річні підсумки роботи у напрямку запобігання та протидії насильству – на Міжвідомчій раді в ОДА

«Один із пріоритетів державної соціальної політики – вчасно надати допомогу тим, хто її потребує. Кожен постраждалий повинен чітко розуміти, що він ніколи не залишиться наодинці зі своєю проблемою, що в Україні існує широкий спектр інструментів протидії насильству та є установи, як державного, так і громадського сектору, куди постраждала особа може звернутись за допомогою», – звернувся до зібрання Іван Ващенко, заступник голови ОДА та очільник Міжвідомчої ради.

Про зроблене в поточному році розповів Андрій Шемець, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА.

Він акцентував, що одним з ефективних способів протидії насильству є розгалужена мережа спеціалізованих служб. Наразі 50 таких установ діє в 39 територіальних громадах регіону.

Це – три денні центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування та 41 мобільна бригада.

«Разом з тим, у поточному році за рахунок субвенції з державного бюджету (майже 8 мільйонів гривень) Варвинська, Борзнянська, Куликівська та Коропська громади отримали кошти на купівлю автомобілів для мобільних бригад», – повідомив директор профільного департаменту.

Водночас Андрій Шемець наголосив і на необхідності розроблення та затвердження місцевих програм плану заходів стосовно запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у кожній без винятку громаді. Наразі це зроблено лише  в 44 із 57 ТГ.

Досвідом роботи ділилися і представники РВА. Так, за словами заступниці голови Корюківської РДА Юлії Сити, мобільні бригади працюють у Корюківській, Сосницькій та Сновській громадах. У поточному році ними здійснено 182 виїзди.

Такі бригади функціонують і у кожній громаді Прилуцького району – всього 11.

Також, як розповіла Олеся Кісленко, заступниця голови РДА, в районному центрі та Варвинській громаді діють дві спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від насильства. У всіх ТГ затверджені місцеві програми плану заходів. А у Парафіївській, Варвинській, Ічнянській, Ладанській та Срібнянській громадах створені корекційні програми для кривдників.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Назад