Анонси
 
 
 

 
Інформація з гендерної проблематики

Назад

Роль чоловіків у вихованні дітей. Як стати найкращим татом.

За останніми дослідженнями, проведеними UNFPA в Україні восени 2020 року в рамках проєкту «Трамплін до рівності», батько доглядав за дітьми лише у 2% родин, тоді як 45% татусів хотіли б чи планують приділяти дітям більше часу.

80% татусів у старшому віці шкодують про те, що проводили зі своїми дітьми занадто мало часу.

На жаль, через суспільні настанови рівень зацікавленості чоловіків у офіційному оформленні відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років дуже низький, зокрема, лише 44% чоловіків обізнані про те, що в них вже є таке пpaвo відповідно до чинного законодавства, а використовували таку можливість взагалі лише 3%.

Лише 27% чоловіків брали відпустку aбo відгули аби провести час з родиною після народження їхньої дитини, у середньому така відпустка тривала не більше 14 днів.

Наразі 61% шлюбів розпадаються, зокрема з причин, пов’язаних із нерівномірністю навантаження хатніми справами i турботою про родину між чоловіком i жінкою.

З метою популяризації ідей відповідального та залученого батьківства, а також рівного розподілу домашніх обов’язків, зокрема догляду за дітьми, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції в рамках проєкту «Трамплін до рівності» при сприянні Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України запущено чергову хвилю інформаційної кампанії, зокрема симулятор сімейних відносин та відео «Як стати найкращим татом: поради для чоловіків»

В Україні діє кризовий центр для жінок із дітьми - «Місто Добра»

Інформаційно-практичне видання «Гендерна політика в нормативно-правових актах. Частина 1». Видання зосереджується на питаннях нормативно-правого забезпечення формування та реалізації державної політики з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні. Також, розглядається становлення та розвиток законодавства та підходів до формування державної гендерної політики, аналізуються загальні підходи, механізми  та інструменти її реалізації. Видання адресовано управлінцям, державним службовцям, депутатам, фахівцям органів самоврядування, засобам масової інформації, активістам інститутів громадянського суспільства.

Глосарій і тезаурус Європейського інституту з ґендерної рівності (ЄІҐР) це спеціалізований термінологічний інструмент, орієнтований на сферу ґендерної рівності. Він має сприяти спільному розумінню термінів ґендерної рівності в усьому ЄС та просувати справедливу й інклюзивну мову для покращення рівності між жінками та чоловіками. Призначений для розробників політик, експертів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, неурядових організацій, дослідників з ґендерної проблематики та всіх зацікавлених осіб і організацій

 

Назад

 
 
17 Січня 2022 09:16
09 Грудня 2021 16:00