Анонси
 
 
 

 
2019

Назад

Звіти. Національно-патріотичне виховання

Протокол звіти 2019

Наказ про переможців 2019

Протокол 4-2018

Рейтинг конкурсних пропозицій 2019

Визначено переможців конкурсу проектів 2019 року

11 січня 2019 року відбулось чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету, на якому розглянуто результати оцінки конкурсних пропозицій за підсумками третього етапу конкурсу.

Конкурсна комісія затвердила рейтинг конкурсних пропозицій та визначила переможців конкурсу - проекти, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2019 році, а саме:

проекти, розроблені у молодіжній сфері:

 • - проект «Молодіжний квест «ТехноБрама», ГО «Сіверська Січ» (34800,00 грн);
 • - проект «Семінар-тренінг «Крок до партнерства», ГЕО «Мама-86-Ніжин» (31525,00 грн);
 • - захід «Семінар-тренінг з базової психологічної допомоги «Підійти, підтримати…», ГО «Бахмацька районна територіальна спілка товаришів – воїнів АТО» (14615,00 грн);
 • - проект «Бібліотеки як молодіжні простори», ГО «Центр профілактики «Вибір» (35000,00 грн);
 • - проект «Пленер на Арт-пікніку в Батурині», ГО «Вогонь Відродження» (25299,00 грн);
 • - захід «Велопробіг до всесвітнього дня довкілля», ГО «Вогонь Відродження» (23681,00 грн);

проекти національно-патріотичного спрямування:

 • - захід «Теренова гра «Легенда», ГО «Сіверська Січ» (30000,00 грн)
 • - захід «Військово-патріотичний захід «Бойова готовність», ГО «Сіверська Січ» (38080,00 грн);
 • - захід «Військово-патріотичний вишкіл «Північний рейд», ГО «Сіверська Січ» (38900,00 грн);
 • - проект «Військово-патріотичний вишкіл «Сіверські воїни», ГЕО «Мама-86-Ніжин» (39450,00 грн);
 • - проект «Інформаційно-патріотичні молодіжні заходи «За Україну, за її Волю», ГО «Родина Воїна» (29995,00 грн);
 • - захід «Квест до 350 –річчя Батурина», ГО «Вогонь Відродження» (20000,00 грн).

Протокол 3-2018 від 17.12.2018

Порядок відкритого захисту конкурсних пропозицій

Інформація про засідання від 17.12.2018

Конкурсна комісія допустила до участі у відкритому захисті конкурсних пропозицій 12 проектів

4 грудня 2018 року відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2019 році.

На конкурс подано 6 проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства у молодіжній сфері та 6 проектів національно-патріотичного спрямування.

За результатами розгляду конкурсних пропозицій конкурсна комісія прийняла рішення допустити до участі у І етапі конкурсу та здійснила індивідуальне оцінювання за критеріями відповідності запланованих заходів пріоритетним завданням конкурсу та обласному рівню виконання програм:

- 6 проектів у молодіжній сфері, а саме:

 1. проект «Семінар-тренінг «Крок до партнерства», громадська екологічна організація «Мама-86-Ніжин»;
 2. захід «Велопробіг до всесвітнього дня довкілля», громадська організація «Вогонь Відродження»;
 3. проект «Пленер на Арт-пікніку в Батурині», громадська організація «Вогонь Відродження»;
 4. проект «Молодіжний квест «ТехноБрама», громадська організація «Сіверська Січ»;
 5. проект «Бібліотеки як молодіжні простори», громадська організація «Центр профілактики «Вибір»;
 6. захід «Семінар-тренінг з базової психологічної допомоги «Підійти, підтримати…», громадська організація «Бахмацька районна територіальна спілка товаришів – воїнів АТО».

- 6 проектів національно-патріотичного спрямування, а саме:

 1. захід «Теренова гра «Легенда», громадська організація «Сіверська Січ»;
 2. захід «Військово-патріотичний захід «Бойова готовність», громадська організація «Сіверська Січ»;
 3. військово-патріотичний вишкіл «Північний рейд», громадська організація «Сіверська Січ»;
 4. проект «Інформаційно-патріотичні молодіжні заходи «За Україну, за її Волю», громадська організація «Родина Воїна»;
 5. проект «Військово-патріотичний вишкіл «Сіверські воїни», громадська екологічна організація «Мама-86-Ніжин»;
 6. захід «Квест до 350-річчя Батурина», громадська організація «Вогонь Відродження».

Результати оцінювання будуть оголошені на наступному засіданні конкурсної комісії, яке планується провести у другій декаді грудня 2018 року. На засіданні відбудуться другий та третій етапи конкурсів – відкритий захист конкурсних пропозицій та їх індивідуальне оцінювання членами комісії.

Протокол 2/2018

Розпорядження про проведення конкурсу 419/25.07.2018

Постанова Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм. Нова редакція від 23.05.2018.

Оголошення

Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації ОГОЛОШУЄ конкурс з визначення програм (проектів, заходів) національно-патріотичного спрямування, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2019 році

Конкурс проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами), розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 25.07.2018 № 419 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету», наказів директора Департаменту від 19.03.2018 № 34 та Наказ від 01.08.2018 № 91 в рамках реалізації обласної цільової Програми з національно-патріотичного виховання на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.02.2017 № 10-8/VII.

Пріоритетні завдання, на виконання яких повинні спрямовуватися програми (проекти, заходи) національно-патріотичного спрямування, розроблені інститутами громадянського суспільства:

1. Зміцнення національної єдності, утвердження патріотизму.

Види діяльності, що можуть бути підтримані:

проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних та інших заходів з національно-патріотичного виховання, насамперед, для дітей та молоді, в тому числі акцій, конкурсів, змагань, тренінгів, ігор, сплавів тощо, зокрема за участю учасників АТО, волонтерів з метою забезпечення:

1.1. єднання молоді, виховання у неї почуття особистої та національної гідності, формування патріотичної свідомості;

1.2. відновлення та збереження національної пам’яті;

1.3. популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу;

1.4. бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, історичних, культурних пам’яток, як загальнонаціонального скарбу та об’єктів спільного піклування.

2. Військово-патріотичне виховання.

Види діяльності, що можуть бути підтримані:

проведення військово-історичних фестивалів, військово-патріотичних зборів, вишколів, військово-патріотичних ігор та військово-спортивних таборів для молоді, зустрічі з військовослужбовцями з метою забезпечення:

2.1. підвищення престижу військової служби;

2.2. допризовної підготовки юнаків старшого шкільного віку до строкової військової служби;

2.3. підвищення рівня знань з безпеки життєдіяльності та надання домедичної допомоги.

3. Формування історичної свідомості та історичної пам’яті.

Види діяльності, що можуть бути підтримані:

проведення акцій, творчих конкурсів, конкурсів-досліджень, конференцій, історичних реконструкцій, квестів тощо, за участю дітей та молоді, зльотів юних туристів-краєзнавців з метою забезпечення:

3.1. вивчення історії України, рідного краю через історію свого роду;

3.2. відтворення історичних подій, пов’язаних з історією боротьби за незалежність України;

3.3. розвитку дитячого та молодіжного краєзнавчого патріотичного туризму для ознайомлення з історією та культурою рідного краю.

Програма (проект, захід), що подається на конкурс, повинна реалізовуватись протягом 2019 року на території Чернігівської області та відповідати обласному рівню виконання (провадження проектної діяльності у більш як половині районів області та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області).

До участі у конкурсі допускаються програми (проекти, заходи), розроблені та подані інститутами громадянського суспільства, які є юридичними особами та зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу.

Орієнтовний загальний фінансовий фонд конкурсу становить 200 тис. гривень, з них:

на підтримку програм (проектів, заходів), спрямованих на зміцнення національної єдності, утвердження патріотизму, орієнтовно планується 60 тис. гривень. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту, що подається для участі у конкурсі, становить 30 тис. гривень;

- на підтримку програм (проектів, заходів), спрямованих на військово-патріотичне виховання, орієнтовно планується 120 тис. гривень. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту, що подається для участі у конкурсі, становить 40 тис. гривень;

- на підтримку програм (проектів, заходів), спрямованих на формування історичної свідомості та історичної пам’яті, орієнтовно планується 20 тис. гривень. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту, що подається для участі у конкурсі, становить 20 тис. гривень.

За рахунок бюджетних коштів може бути профінансовано не більше як 85% вартості програми (проекту, заходу). Решта, 15 % необхідного обсягу фінансування проекту, має бути забезпечена інститутом громадянського суспільства у вигляді матеріальних ресурсів, у тому числі оплати вартості оренди приміщення, техніки, обладнання, проїзду тощо.

Для участі у конкурсі, інститути громадянського суспільства мають подати конкурсну пропозицію, складену державною мовою.

Конкурсна пропозиція повинна містити:

1) заяву про участь у конкурсі, складену за формою, затвердженою розпорядженням голови облдержадміністрації від 25.07.2018 № 419 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету»;

2) опис програми (проекту, заходу) та кошторис витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), за формою, затвердженою розпорядженням голови від 25.07.2018 № 419 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова  підтримка з обласного бюджету».

Опис програми (проекту, заходу) та кошторис витрат, подані на конкурс, повинні відповідати вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання державних коштів».

При плануванні видатків також слід враховувати, що програма (проект, захід) має бути орієнтований на рівний доступ до участі в ньому жінок і чоловіків, у тому числі щодо отримання та поширення будь-якої інформації у молодіжному середовищі.

3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (в разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);

4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення.

З метою сприяння соціальній адаптації молоді з числа осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, при плануванні програми (проекту, заходу) слід передбачати їх залучення до організації та проведення заходів.

Відповідальність за достовірність інформації, що міститься у конкурсній пропозиції, несе учасник конкурсу.

Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі та не повертаються учасникові конкурсу.

Прийом конкурсних пропозицій здійснюється Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації щодня (крім вихідних і святкових днів) з 8:00 до 17:00 год. (перерва з 13:00 до 14:00) за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, к. 56, тел.: (0462) 77-44-48, e-mail: [email protected]).

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 1 жовтня 2018 року.

Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження обласного бюджету на 2019 рік.

У разі визнання програми (проекту, заходу) переможцем конкурсу кошторис витрат має бути доопрацьований інститутом громадянського суспільства з урахуванням діючих на момент затвердження кошторису норм та нормативів, цін та тарифів, а також з дотриманням принципу економного витрачання бюджетних коштів та максимальної ефективності їх використання.

Оголошення

Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації оголошує конкурс з визначення програм (проектів, заходів) національно-патріотичного спрямування, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2019 році

Конкурс проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами), розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 01.04.2016 № 182 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету», наказу про оголошення конкурсу директора Департаменту від 19.03.2018 № 34 в рамках реалізації обласної цільової Програми з національно-патріотичного виховання на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.02.2017 № 10-8/VII.

Пріоритетні завдання, на виконання яких повинні спрямовуватися програми (проекти, заходи) національно-патріотичного спрямування, розроблені інститутами громадянського суспільства:

1. Зміцнення національної єдності, утвердження патріотизму.

Види діяльності, що можуть бути підтримані:

проведення освітньо-виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних та інших заходів з національно-патріотичного виховання, насамперед, для дітей та молоді, в тому числі акцій, конкурсів, змагань, тренінгів, ігор, сплавів тощо, зокрема за участю учасників АТО, волонтерів з метою забезпечення:

1.1. єднання молоді, виховання у неї почуття особистої та національної гідності, формування патріотичної свідомості;

1.2. відновлення та збереження національної пам’яті;

1.3. популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу;

1.4. бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, історичних, культурних пам’яток, як загальнонаціонального скарбу та об’єктів спільного піклування.

2. Військово-патріотичне виховання.

Види діяльності, що можуть бути підтримані:

проведення військово-історичних фестивалів, військово-патріотичних зборів, вишколів, військово-патріотичних ігор та військово-спортивних таборів для молоді, зустрічі з військовослужбовцями з метою забезпечення:

2.1. підвищення престижу військової служби;

2.2. допризовної підготовки юнаків старшого шкільного віку до строкової військової служби;

2.3. підвищення рівня знань з безпеки життєдіяльності та надання домедичної допомоги.

3. Формування історичної свідомості та історичної пам’яті.

Види діяльності, що можуть бути підтримані:

проведення акцій, творчих конкурсів, конкурсів-досліджень, конференцій, історичних реконструкцій, квестів тощо, за участю дітей та молоді, зльотів юних туристів-краєзнавців з метою забезпечення:

3.1. вивчення історії України, рідного краю через історію свого роду;

3.2. відтворення історичних подій, пов’язаних з історією боротьби за незалежність України;

3.3. розвитку дитячого та молодіжного краєзнавчого патріотичного туризму для ознайомлення з історією та культурою рідного краю.

Програма (проект, захід), що подається на конкурс, повинна реалізовуватись протягом 2019 року на території Чернігівської області та відповідати обласному рівню виконання (провадження проектної діяльності у більш як половині районів області та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області).

До участі у конкурсі допускаються програми (проекти, заходи), розроблені та подані інститутами громадянського суспільства, які є юридичними особами та зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за два роки до оголошення проведення конкурсу.

Орієнтовний загальний фінансовий фонд конкурсу становить 200 тис. гривень, з них:

на підтримку програм (проектів, заходів), спрямованих на зміцнення національної єдності, утвердження патріотизму, орієнтовно планується 60 тис. гривень. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту, що подається для участі у конкурсі, становить 30 тис. гривень;

- на підтримку програм (проектів, заходів), спрямованих на військово-патріотичне виховання, орієнтовно планується 120 тис. гривень. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту, що подається для участі у конкурсі, становить 40 тис. гривень;

- на підтримку програм (проектів, заходів), спрямованих на формування історичної свідомості та історичної пам’яті, орієнтовно планується 20 тис. гривень. Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту, що подається для участі у конкурсі, становить 20 тис. гривень.

За рахунок бюджетних коштів може бути профінансовано не більше як 75% вартості програми (проекту, заходу). Решта, 25 % необхідного обсягу фінансування проекту, має бути забезпечена інститутом громадянського суспільства у вигляді матеріальних ресурсів, у тому числі оплати вартості оренди приміщення, техніки, обладнання, проїзду тощо.

Для участі у конкурсі, інститути громадянського суспільства мають подати конкурсну пропозицію, складену державною мовою.

Конкурсна пропозиція повинна містити:

1) заяву про участь у конкурсі, складену за формою, затвердженою розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.04.2016 № 182 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету» (додається);

2) копії свідоцтва про реєстрацію інституту громадянського суспільства, статуту (положення), скріплені його печаткою (у разі наявності);

3) копію документа, виданого територіальним органом ДФС не раніше ніж за 30 днів до дати оголошення проведення конкурсу, або витягу з електронного реєстру неприбуткових установ та організацій на сайті ДФС України, що підтверджує включення (на момент подання конкурсної пропозиції) інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

4) опис програми (проекту, заходу) та кошторис витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), за формою, затвердженою розпорядженням голови від 01.04.2016 № 182 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова  підтримка з обласного бюджету» (додається).

Опис програми (проекту, заходу) та кошторис витрат, подані на конкурс, повинні відповідати вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання державних коштів».

При плануванні видатків також слід враховувати, що програма (проект, захід) має бути орієнтований на рівний доступ до участі в ньому жінок і чоловіків, у тому числі щодо отримання та поширення будь-якої інформації у молодіжному середовищі.

5) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (в разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);

6) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення.

З метою сприяння соціальній адаптації молоді з числа осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, при плануванні програми (проекту, заходу) слід передбачати їх залучення до організації та проведення заходів.

Відповідальність за достовірність інформації, що міститься у конкурсній пропозиції, несе учасник конкурсу.

Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі та не повертаються учасникові конкурсу.

Прийом конкурсних пропозицій здійснюється Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації щодня (крім вихідних і святкових днів) з 8:00 до 17:00 год. (перерва з 13:00 до 14:00) за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 14, к. 408, тел.: (0462) 77-44-48, e-mail: [email protected]).

Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 1 жовтня 2018 року. Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження обласного бюджету на 2019 рік.

У разі визнання програми (проекту, заходу) переможцем конкурсу кошторис витрат має бути доопрацьований інститутом громадянського суспільства з урахуванням діючих на момент затвердження кошторису норм та нормативів, цін та тарифів, а також з дотриманням принципу економного витрачання бюджетних коштів та максимальної ефективності їх використання.

 

Назад