Анонси
 
 
 

 
Оздоровлення дітей

Назад

2018 рік

В області розпочато підготовку до літнього оздоровчого сезону 2018 03 березня на розширеному засіданні обласної міжвідомчої комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді говорили щодо належної підготовки оздоровчого сезону поточного року.

2017 рік

Підсумки оздоровчо-відпочинкової кампанії 2017 року та пріоритетні напрямки на наступний рік

На Чернігівщині стартувала літня дитяча оздоровча кампанія 2017 року

Цьогоріч оздоровленням та відпочинком планують охопити майже 52 тисячі дітей області. Це трохи більше половини від їх загальної кількості. Зокрема оздоровчі послуги надаватимуться понад 16 тисячам дітлахів, відпочинкові – більше 35 тисячам.

Для дітвори на Чернігівщині працюватимуть 23 заклади оздоровлення, 462 табори з денним перебуванням дітей та 3 наметові містечка.

Як завжди, першочергова увага приділятиметься дітям, які потребують особливої уваги та підтримки: сиротам і позбавленим батьківського піклування, дітям загиблих учасників АТО та з числа переселенців, вихованцям багатодітних родин, дітям з обмеженими функціональними можливостями.

Вихованці інтернатних закладів області оздоровлюватимуться в освітянських дитячих стаціонарних закладах: «Зміна» (Чернігівський район), «Барвінок» (Менський), «Лісова казка» (Новгород-Сіверський), «Веселка» (Прилуцький) та за кордоном.

Як свідчить статистика, щороку кожен третій школяр Чернігівщини отримує оздоровчо-відпочинкові послуги в закладах системи освіти. Серед яких на сьогодні вже розпочали роботу 306 таборів денного перебування, 1 наметове містечко, 1 стаціонарний заклад оздоровлення та відпочинку.

До речі, на базі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку планується провести 175 літніх шкіл з іноземних мов — англійської, німецької, французької.

Так, з 29 травня по 11 липня в дитячому таборі «Юний турист», що в Чернігівському районі, функціонуватиме обласна літня школа для обдарованих та талановитих дітей. Перша зміна – у формі англомовного табору, профіль другої – національно-патріотичне виховання. Роботу цієї школи організувало Управління освіти і науки облдержадміністрації відповідно до регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей Чернігівської області на 2016-2020 роки.

Загалом на оздоровлення та відпочинок юних жителів планується використати більше 53 мільйонів гривень. При цьому з обласного бюджету виділено 32 мільйони гривень, з місцевих бюджетів – біля 14 мільйонів гривень, також залучатимуться понад 7 мільйонів гривень з інших джерел.

Довідково. На кінець травня оздоровленням та відпочинком уже забезпечено майже півтори тисячі дітлахів області. На це витрачено біля 7 мільйонів гривень. Так, оздоровленням охоплені 546 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 320 вихованців багатодітних і малозабезпечених сімей, 140 сиріт та позбавлених батьківського піклування, 133 особи дитячого віку з особливими потребами, 80 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, 68 дітлахів з родин учасників АТО, 65 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 54 представники обдарованої і талановитої молоді Чернігівщини та 8 дітей з числа переселенців.

2016 рік

Оздоровчий сезон розпочато

В області прийняли дітей поки що тільки два оздоровчі заклади, та вже найближчими днями їх значно побільшає. Про це йшлося на засіданні обласного оперативного штабу з координації проведення літньої оздоровчої кампанії, який очолює заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Передбачається, що відпочити й оздоровитися у відповідних закладах зможе близько половини з 96169 дітей віком від 7 до 17 років. На ці цілі у бюджетах різних рівнів заплановано 41,9 мільйона гривень, що на 1,8 мільйона більше минулорічного. У середньому на день утримання дитини в оздоровчому закладі в межах області витрачатиметься, за попередніми даними, 141,8 гривні. Таким чином, середня вартість 21 дня оздоровлення – 2977,8 грн.

Влітку цього року працюватиме 21 заклад оздоровлення, 474 — з денним перебуванням (так звані, пришкільні табори), 1 наметове містечко. Переважна більшість з них готова приймати дітей.

Проте існують і досі не розв’язані проблеми. Наприклад, відзначалося на засіданні оперативного штабу, жодна така установа не має автоматизованої системи пожежогасіння. Як не має і коштів на її обладнання. Тому було вирішено вжити тимчасових, але дієвих заходів для гарантування безпеки юних відпочивальників.

Крім того, до дня відкриття закладів буде остаточно приведено у належний стан матеріально-технічну базу, відповідно до вимог облаштовано місця для купання. Здійснюватиметься системний нагляд за санітарно-епідеміологічним станом дитячих оздоровчих закладів, якістю питної води, організацією якісного харчування та належного медичного обслуговування дітей.

Як наголосила під час засідання Наталія Романова, головне, щоб відпочинок дітей був не лише цікавим і корисним, а й, передовсім, безпечним.

За інформацією Чернігівської ОДА

 

 

Відправлення дітей до «Молодої гвардії»

 

 

Сьогодні, 25 квітня 2016 року група з 15 дітей області, а саме з Борзнянського, Варвинського, Коропського, Куликівського. Талалаївського, Чернігівського, Щорського районів та міст Ніжина, Новгород-Сіверського та Чернігова відправилася на оздоровлення та відпочинок до Українського дитячого центру «Молода гвардія» м. Одеса.

VІ тематична зміна «До кришталевих джерел» триватиме до 14 травня.

Оздоровлення та відпочинок дітей відбудеться за рахунок бюджетних коштів.

 

 

Наближаються літні канікули:де відпочивати та оздоровлюватися школярам Чернігівщини

 

 

Про підсумки оздоровчої кампанії минулого року та організацію прийдешньої говорили вчора в облдержадміністрації.

«Про дітей ми маємо турбуватися щохвилинно. Літній відпочинок та оздоровлення — важлива складова цього. Необхідно забезпечити і якісне дозвілля, і відновлення сил школярів. Особливу увагу варто звернути на національно-патріотиче виховання», — зазначила Наталія Романова, заступник голови —керівник апарату облдержадміністрації.

Влітку на Чернігівщині вже традиційно запрацюють літні мовні табори та школи, де юні інтелектуали 8-10 класів зможуть, відпочиваючи, вивчати іноземну мову. Розташовані такі установи будуть в Бахмацькому, Семенівському, Ніжинському та Чернігівському районах.

«На літнє оздоровлення та відпочинок дітей передбачено 40,5 мільйонів гривень. Відповідні послуги мають отримати більше 43 тисяч осіб. Працюватимуть 23 заклади оздоровлення, 471 табір з денним перебуванням та наметове містечко», - розповіла директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш.

До слова минулого року було проведено конкурс на кращий дитячий заклад оздоровлення та відпочинку області. Перемогу отримав табір з денним перебуванням дітей «Струмочок» відділу освіти Ніжинської райдержадміністрації.

Організація якісного дозвілля та оздоровлення має бути стовідсотково забезпечена дітям із сімей учасників АТО та внутрішньо переміщених родин. Особлива увага — дітям-сиротам, позбавлених батьківського піклування, представникам багатодітних і малозабезпечених сімей, дітям з інвалідністю.

Не лише відпочити, а й підлікувати серйозні недуги можна буде в санаторно-оздоровчих таборах «Зелений гай» в Чернігівському районі та «Пролісок» — в Ніжинському.

Звісно, для кращої організації роботи усі заклади потребують благодійної допомоги.

За інформацією Чернігівської ОДА

 

 

«Дивосвіт» готується до літнього оздоровлення дітей

 

 

Поки в закладах освіти триває навчальний процес, оздоровчі заклади області вже ретельно готуються прийняти школярів на літній відпочинок.

Питання організації якісного, комфортного, змістовного, безпечного оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року активно та послідовно відпрацьовуються керівництвом облдержадміністрації.

Нещодавно заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш відвідали обласний комунальний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дивосвіт», щоб на власні очі побачити та оцінити підготовку закладу до оздоровчого сезону.

Наталія Андріївна та Ніна Петрівна детально ознайомились з ходом капітального ремонту їдальні закладу, оцінили рівень комфорту відремонтованих в минулому році душових кімнат, якість облаштування кімнат для проживання дітей, стан наявних спортивних та ігрових майданчиків. Також оцінили обсяги вкрай необхідного ремонту спального будиночку № 5.

Керівник закладу Андрій Ільєнко розповів, що на завершення ремонту їдальні цього року з обласного бюджету виділено 1 млн 200 тис. грн, що дозволить зробити це приміщення безпечним та комфортним, як для малечі, так і для працівників їдальні.

Потроху їдальня облаштовується і необхідним обладнанням, зокрема у березні цього року придбано холодильну шафу вартістю майже 25 тис. грн. ЇЇ придбання через систему електронних торгів ProZorro дозволило зекономити близько 23 тис. грн., які будуть використані на придбання сучасного ігрового майданчика. На облаштування спального будиночку № 5 планується використати 90 тис. грн.

«Всі заплановані ремонтні роботи необхідно провести оперативно та якісно. Часу залишилось небагато, тому попрацювати необхідно напружено. Заклад має зустріти діток охайним, комфортним, насиченим змістовною та цікавою програмою відпочинку», - наголосила Наталія Романова.

Нагадаємо, питання щодо результатів роботи дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дивосвіт» у 2015 році та стан підготовки до оздоровчого сезону 2016 року також детально обговорювалось під час колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації 30 березня 2016 року.

У 2015 році в «Дивосвіті» оздоровлено 281 дитину з 15 районів Чернігівщини, з Київської, Полтавської та Луганської областей.

Діти були забезпечені якісним п’ятиразовим харчуванням. З ними працювали досвідчені вихователі. Проводились численні цікаві заходи, зокрема «Козькі розваги», «Я люблю Україну», «Дивосвіт» має таланти», Олімпійські дні за участі видатних спортсменів Чернігівщини, та багато інших.

Заклад знаходться поблизу Седнєва на березі річки Снов, в неймовірно живописному місці з цілющим повітрям.

 

 

Відправлення дітей до «Молодої гвардії»

 

 

Сьогодні, 31 березня 2016 року група з 16 дітей області, а саме з Бахмацького, Городнянського, Козелецького, Корюківського, Менського, Н-Сіверського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського, Щорського районів та міст Ніжина, Прилуки, Чернігів відправилася на оздоровлення та відпочинок до Українського дитячого центру «Молода гвардія» м. Одеса.

ІІІ тематична зміна «Дитячий парламент» триватиме до 21 квітня.

Оздоровлення та відпочинок дітей відбудеться за рахунок бюджетних коштів.

Назад