Департамент сім‘ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації
Анонси

 

Назад

Всеукраїнський семінар-тренінг «У майбутнє разом» пройшов у Чернігові

19-21 жовтня у Чернігові зібрались 65 учасників із понад 15 регіонів на Всеукраїнський семінар-тренінг «У майбутнє разом».

Учасників зібрались аби разом досліджувати непросту, але неймовірно важливу тему національної духовно-культурної спадщини етнічних спільнот України. Протягом трьох днів, в ході насиченої та надзвичайно інформативної програми заходу, учасники не лише поповнювали знання, але й збагачувались досвідом одне одного, підвищували власні компетенції,  формували навички, розвінчували стереотипи та заводили цікаві знайомства ля подальшої співпраці.

У перший день семінару-тренінгу разом з досвідченими експертами Й. Зісельсом, Я. Музиченко, учасники намагалися розібратися з поняттям ідентичності/ей та говорили про внесок етнічних спільнот у спільну історико-культурну спадщину України. Оскільки палітра учасників була дуже яскрава – було запрошено представники 11 етнічних спільнот України, - обрана тема відгукнулася кожному із присутніх і потягла за собою жваву дискусію.

Про те, які виклики та перемоги зустрічають нас в роботі з утвердження національно-патріотичної свідомості серед молоді, у своїй лекції розповіла Т. Мураткіна. Представники сфери освіти, які складали майже половину аудиторії, у свою чергу ділилися власним педагогічним досвідом та напрацюваннями в цій сфері. Після таких насичених робочих сесій -  справжнім подарунком стала екскурсія містом, яка по праву називалась: «Чернігів – перлина українського бароко».

Друга половина семінару була присвячена більш практичним аспектам, а саме розгляду методів інтеграції представників етнічних спільнот до громадянського простору України (Н. Аксьонова); сучасним методикам в опануванні молоддю етнокультурної спадщини та важливості громадянського активізму (Я. Музиченко); інструментарієм неформальної освіти поділився Олександр Чеван. Разом з Т. Сторожко учасники семінару планували майбутню співпрацю та можливі спільні ініціативи спрямовані на популяризацію національної духовно-культурної спадщини.

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту.

 

Назад

12 Квітня 2019 11:27
14 Березня 2019 15:23
31 Січня 2019 12:43