Департамент сім‘ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації
Анонси


Назад

На Міжвідомчій раді з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми підвели підсумки

За даними Міжнародної організації з міграції, станом на сьогодні, понад 260 тисяч українців ставали об’єктами торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. Це явище стрімко поширюється. Серед постраждалих осіб, яким встановлено відповідні статуси, майже 65 % (262 громадян) - це постраждалі від трудової експлуатації.

З такої статистики розпочала свій виступ заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова під час Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації, яка відбулася 21 грудня.

Старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції області Сергій Стефановський зауважив про стрімке зростання виявлених фактів торгівлі людьми на території області: у 2016 році — 3 випадки, цьогоріч — уже 11. В основному жертвами торгівців людьми стають дівчата з малозабезпечених сімей, яким вербувальники обіцяють величезні заробітки та влаштоване майбутнє. Найчастіше вони потрапляють до сексуального «рабства» в таких країнах як Китай, Туреччина, Кіпр.

Зі слів заступника директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації В’ячеслава Голуба, 11 осіб отримали статус постраждалої особи.

Старший офіцер відділу прикордонного контролю Штабу Чернігівського прикордонного загону Ірина Кудря зазначила, що у зв’язку з подіями на сході України стало важче контролювати переміщення осіб через кордон з Росією, адже серед потенційних жертв работоргівців чимало біженців.

Учасники ради акцентували на важливості взаємодії державних органів і громадських організацій у сфері протидії торгівлі людьми. Зокрема, відзначили ефективну співпрацю з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.

Члени ради розглянули низку питань. Зокрема, стан виконання Комплексної обласної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в частині протидії торгівлі людьми, а також доступ до медичних послуг осіб з інвалідністю, громадян похилого віку, малолітніх дітей, що постраждали під час конфліктів та у постконфліктний період.

Заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін зазначив, що в області пандусами забезпечені 77,9% медзакладів (з них  лише чверть пандусів відповідають вимогам Державних будівельних норм України), 21,9% будівель оснащені кнопками виклику персоналу.

Для людей з вадами зору в закладах встановлюються тактильні таблички з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля, та засоби орієнтації на шляхах руху (жовті круги).

За 2017 рік облаштовано 35 спеціальних місць для паркування транспортних засобів людей з інвалідністю у місцях паркування транспортних засобів на прибудинкових територіях лікувально-профілактичних закладів.

Назад

30 Листопада 2018 15:22