Анонси
 
 
 

 

Назад

Інформаційна кампанія «Небезпеку видно не одразу»

В Європейський день боротьби з торгівлею людьми, 18 жовтня, в Чернігові стартувала інформаційна кампанія «Небезпеку видно не одразу», спрямована  привернути увагу громадян та засобів масової інформації до проблеми торгівлі людьми у регіонах.

Політична та економічна ситуація в Україні негативно вплинула на усі сфери життя суспільства, зокрема на працевлаштування громадян. У зв'язку з цим виникає необхідність привернення уваги до даної проблеми з новою силою. Україна залишається країною постачання, транзиту та стала країною призначення - випадки торгівлі людьми також зафіксовано всередині України. Це стосується і мешканців Чернігівської області, яка є одним з лідерів трудової міграції.

В рамках Всеукраїнської акції пройшли масові заходи в більшості регіонів України. Під час заходу розповсюджувалась друкована продукція відповідної тематики, відбувалась активна взаємодія організаторів зі ЗМІ, розповсюджувалась соціальна реклама, проходила популяризація номеру Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (безкоштовно номери 0800-505-501 та 527 - безкоштовно для користувачів стаціонарних телефонів та операторів мобільного зв’язку) та відбувалась роздача повітряних кульок з номером гарячої лінії батькам з дітьми на знак підтримки процесів зменшення явища торгівлі людьми в Європі.

За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ (Міжнародна організація з міграції), з 1991 року понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми. Представництво МОМ в Україні з 2000 року надало допомогу майже 14 тис. постраждалим від сучасного рабства. Лише за перші шість місяців поточного року Представництво МОМ виявило 639 осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 23 країнах, зокрема в Україні. Цей показник на 30% вище в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

В Чернігові інформаційну кампанію проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за сприяння Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, Служби у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, Управління Державної міграційної служби в Чернігівській області, Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГУНП України в Чернігівській області та підтримки Представництва МОМ в Україні.

Назад