Департамент сім‘ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації
Анонси


Назад

Незвичайний етнофестиваль «Мама Африка» відбувся у мистецькому хуторі Обирок, що на Чернігівщині

На Чернігівщині, у мистецькому хуторі Обирок, з 4 по 6 серпня  проходив етнофестиваль «Мама Африка», який зібрав більше п'ятисот учасників з усіх куточків України.

Щоб передати різноманітність культури африканського континенту тут зібрались представники з 16 країн Африки, які відвідали Україну вперше, а також африканці, які вже давно живуть тут. Нічого подібного не тільки на Чернігівщині, а й по всій Україні до цього не відбувалось. Окрім того, в Обирку в цей період традиційно тривають жнива.

У програмі фестивалю – музичні виступи, покази фільмів, виставки живопису і фотографій, дискусії про проблеми ксенофобії та расизму, церемонія суданського весілля, майстер-класи та інші локації.

Засновник мистецького хутора Обирок Леонід Кантер зазначив: «Уже шостий рік ми сіємо і жнемо хліб, у нас з’єдналося 2 фестиваля, багато хто приїхав на хліб, вони вже досвідчені хлібороби і найбільше вони кайфують, тому що жнуть разом з африканцями цього року – це для всіх так класно. Тому цього разу – це максимум, що ми могли презентувати».

Дух Африки у кожному  куточку Обирку. Серед безмежної кількості локацій – ярмарок. Найбільший ажіотаж біля альтанки з африканським одягом. Африканки залюбки чепурили українських дівчат, створюючи їм традиційні афрозачіски .

Одна з локацій – кіно сарай, де у ці дні показують тематичні кінострічки. Формат незвичний: до сіновалу можна заходити тільки босоніж, без їжі та напоїв. 

Назад

10 Липня 2018 16:10
10 Липня 2018 10:42